| Model NO. | BWT-3500 |
|---|---|
| Control | PLC |
| Max Processing Size | 3500*3500*2100mm |
| Dimension Of Worktable | 2500*2000mm |
| Main Motor | 11kw |
| Wire Length | 20.6m |
|---|---|
| Max Processing Size | 3500*3500*2100mm |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Wheel Diameter | 2200mm |
| Wire Speed | 0-40m/s |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Weight | 2000KG |
| Use | Granite,Marble,block Cutter,granite And Marble,stone Granite Marble |
| Condition | New |
| Dimension(l*w*h) | 2500*1100*1620mm |
| Model NO. | Discovery 4-2000 |
|---|---|
| Control | CNC |
| Max Processing Size | 3000*2000*1500mm |
| Dimension Of Worktable | 2500*1300mm |
| Main Motor | 11kw |
| Model NO. | CNC-2500 |
|---|---|
| Control | CNC |
| Max Processing Size | 3000*2000*1500mm |
| Dimension Of Worktable | 2500*1300mm |
| Main Motor | 7.5kw |
| Model NO. | CNC-2000 |
|---|---|
| Control | CNC |
| Max Processing Size | 3000*2000*1500mm |
| Dimension Of Worktable | 2500*1300mm |
| Main Motor | 7.5kw |
| Warranty Time | One Year |
|---|---|
| Wire Speed | 0-40m/s |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Control | CNC |
| Wheel Diameter | 1600mm |
| Model NO. | Discovery 5 |
|---|---|
| Name | Diamond Wire Saw Machine |
| Warranty Time | One Year |
| Wire Length | 16.7m |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
|---|---|
| Wire Speed | 0-40m/s |
| Wire Length | 16.7m |
| Gross Weight | 5500kg |
| Trolley Size | 1300*2500mm |
| Gross Weight | 5500kg |
|---|---|
| Name | Diamond Wire Saw Machine |
| Wheel Diameter | 1600mm |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |