| Warranty Time | One Year |
|---|---|
| Trolley Size | 1300*2500mm |
| Max Processing Size | 2000*3000*1500mm |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
| Main Motor | 11kw |
| Trolley Size | 1400*2000mm |
|---|---|
| Wire Length | 15.7m |
| Main Motor | 11kw |
| Model NO. | Discovery 5 |
| Max Processing Size | 2600*3000*1500mm |
| Gross Weight | 6500kg |
|---|---|
| Model NO. | Discovery 4-2000/2500/3000 |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Main Motor | 11kw |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Origin | Fujian, China |
|---|---|
| Main Motor | 15kw |
| Water Consumption | 6m3/H |
| Outline Dimension | 6500*6300*3800mm |
| Warranty Time | One Year |
| Control | CNC |
|---|---|
| Trolley Size | 2000*2500mm |
| Gross Weight | 5500kg |
| Wheel Diameter | 1600mm |
| Model NO. | CTS-3500-18/21 |
| Wire Length | 16.7m |
|---|---|
| Trolley Size | 1300*2500mm |
| Main Motor | 11kw |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Model NO. | BWT-3500 |
|---|---|
| Cutting Ability | High Speed |
| Control | PLC |
| Wire Length | 20.6m |
| Worktable Rotating(Optional) | 360° |
| Cutting Distance | 1750mm |
|---|---|
| Grade | Customer's Request |
| Cutting Ability | High Speed |
| Trolley Size | 2000*2500mm |
| Transport Package | Load In A 20 Feet Container |
| Control | CNC |
|---|---|
| Trademark | Xianda |
| Rotation Degree | 360°(Optional) |
| Main Motor | 11kw-15kw |
| Power Source | Electric |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Cutting Ability | High Speed |
| Control | CNC |
| Max Processing Size | 3000*2500*1500mm |