| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
|---|---|
| Gross Weight | 5500kg |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Main Motor | 11kw |
| Wire Length | 16.7m |
| Name | CNC-2000/2500/3000 |
|---|---|
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Control | CNC |
| Gross Weight | 6000kg |
| Main Motor | 11kw |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Control | CNC |
| Main Motor | 11kw-15kw |
| Trademark | Xianda |
| Rotation Degree | 360°(Optional) |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
|---|---|
| Warranty Time | One Year |
| Advantage | Multi Function With Good Quality And Price |
| Walking Speed | 0-30m/H |
| Wire Speed | 0-40m/S |
| Model NO. | Discovery 4-2000/2500/3000 |
|---|---|
| Control | CNC |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
| Warranty Time | One Year |
| Gross Weight | 5500kg |
| Model NO. | BWT-3000-15 / BWT-3500-18/21 |
|---|---|
| Wheel Diameter | 16.7m/19.2m/20.6m |
| Main Motor | 11kw |
| Wire Speed | 0-40m/s |
| Trolley Size | 1600/1800/2000*2500mm |
| Trademark | Xianda |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Cutting Speed | 0-40m/s |
| Transport Package | Load In A 20 Feet Container |
| Gross Motor | 11kw |
| Delivery Time | 30 days |
|---|---|
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P,D/A,L/C |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Table Bearing Weight | 20T |
|---|---|
| Wire Speed | 0~40m/S |
| Control | CNC |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
| Cutting Ability | High Speed |
| Gross Weight | 5500kg |
|---|---|
| Max Processing Size | 2000*3000*1500mm |
| Name | Diamond Wire Saw Machine |
| Warranty Time | One Year |
| Wheel Diameter | 1600mm |