| Type | Diamond Wire Saw Machine |
|---|---|
| Application | Cutting, Marble Block Quarrying Dressing |
| Material | Casting |
| Use | Rock Cutting,Stone Carving,diamond Wire Saw,block Dressing,marble Dressing,block Quarrying |
| Wheel Diameter | 1600mm |
| Type | Diamond Wire Saw |
|---|---|
| Application | Cutting,Reinforced Concrerte |
| Material | Diamond,steel,Diamond Wire Saw,rubber |
| Usage | Reinforced Concrerte,Rock Cutting,Stone Carving,diamond Wire Saw |
| Product Name | 11.5mm Fast Cutting Rope Reinforced Concrerte Diamond Wire Saw,Small Diameter Diamond Wire Saw For Stone Cutting,Diamond Saw Ropes |
| Type | Diamond Wire Saw |
|---|---|
| Application | Cutting,Marble Quarrying |
| Material | Diamond,steel,Diamond Wire Saw,rubber/Spring |
| Usage | Marble Quarrying,Rock Cutting,Stone Carving,diamond Wire Saw |
| Product Name | 11.5mm Fast Cutting Rope Quarry Diamond Wire Saw,Small Diameter Diamond Wire Saw For Stone Cutting,Diamond Saw Ropes |
| Type | Diamond Wire Saw |
|---|---|
| Application | Cutting,Marble Quarrying |
| Material | Diamond,steel,Diamond Wire Saw,rubber/Spring |
| Usage | Marble Quarrying,Rock Cutting,Stone Carving,diamond Wire Saw |
| Product Name | 11.5mm Fast Cutting Rope Quarry Diamond Wire Saw,Small Diameter Diamond Wire Saw For Stone Cutting,Diamond Saw Ropes |
| Type | Diamond Wire Saw |
|---|---|
| Application | Cutting,Granite Quarrying |
| Material | Diamond,steel,Diamond Wire Saw,rubber |
| Usage | Granite Quarrying,Rock Cutting,Stone Carving,diamond Wire Saw |
| Product Name | 11.5mm Fast Cutting Rope Quarry Diamond Wire Saw,Small Diameter Diamond Wire Saw For Stone Cutting,Diamond Saw Ropes |
| Type | Diamond Wire Saw |
|---|---|
| Application | Cutting,Granite Quarrying |
| Material | Diamond,steel,Diamond Wire Saw,rubber |
| Usage | Granite Quarrying,Rock Cutting,Stone Carving,diamond Wire Saw |
| Product Name | 11.5mm Fast Cutting Rope Quarry Diamond Wire Saw,Small Diameter Diamond Wire Saw For Stone Cutting,Diamond Saw Ropes |
| Type | Diamond Wire Saw |
|---|---|
| Application | Cutting,Granite Quarrying |
| Material | Diamond,steel,Diamond Wire Saw,rubber |
| Usage | Granite Quarrying,Rock Cutting,Stone Carving,diamond Wire Saw |
| Product Name | 11.5mm Fast Cutting Rope Quarry Diamond Wire Saw,Small Diameter Diamond Wire Saw For Stone Cutting,Diamond Saw Ropes |
| Type | Diamond Wire Saw |
|---|---|
| Application | Cutting,Reinforced Concrerte |
| Material | Diamond,steel,Diamond Wire Saw,rubber |
| Usage | Reinforced Concrerte,Rock Cutting,Stone Carving,diamond Wire Saw |
| Product Name | 11.5mm Fast Cutting Rope Reinforced Concrerte Diamond Wire Saw,Small Diameter Diamond Wire Saw For Stone Cutting,Diamond Saw Ropes |
| Model NO. | RSM-3500-18/21 |
|---|---|
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
| Warranty Time | One Year |
| Max Processing Size | 3500*3500*2100 |
| Name | Diamond Wire Saw Machine |
| Name | Diamond Wire Saw Machine |
|---|---|
| Wire Speed | 0-40m/s |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
| Max Processing Size | 2000*3000*1500mm |