| Delivery Time | 30 dyas |
|---|---|
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,Western Union,T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Key Words | Stone Machine |
|---|---|
| Advantage | High Efficiency Long Life Time |
| Voltage | 220V/380V |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Power | 11/15kW |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Cutting Ability | High Speed |
| Control | CNC |
| Max Processing Size | 3000*2500*1500mm |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
|---|---|
| Cutting Ability | High Speed |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
| Control | CNC |
| Advantage | Multi Function With Good Quality And Price |
| Packaging Details | Wire rope lashing,Suitable for sea transportation. |
|---|---|
| Delivery Time | 15 Days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang,Fujian,China |
| Blade Material | Diamond |
|---|---|
| Cutting Distance | 1750mm |
| Cutting Precision | High |
| Trolley Size | 2000*2500mm |
| Cutting Ability | High Speed |
| Trademark | Xianda Machinery |
|---|---|
| Type | Diamond Wire Saw |
| Beads Type | Diamond Beads |
| Material | Diamond/Steel/Rubber/Plastic |
| Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Type | Diamond Wire Saw |
|---|---|
| Application | Cutting, Granite Block Dressing |
| Material | Diamond,steel,Diamond Wire Saw,plastic |
| Usage | Rock Cutting,Stone Carving,diamond Wire Saw,block Dressing |
| Product Name | 11mm Fast Cutting Rope Quarry Diamond Wire Saw,Small Diameter Diamond Wire Saw For Stone Cutting,Diamond Saw Ropes,dressing |
| Type | Diamond Wire Saw |
|---|---|
| Application | Cutting,Granite |
| Material | Diamond,steel,Diamond Wire Saw,rubber/plastic |
| Usage | Rock Cutting,Stone Carving,diamond Wire Saw |
| Product Name | 8.8mm Fast Cutting Rope Quarry Diamond Wire Saw,Small Diameter Diamond Wire Saw For Stone Cutting,Diamond Saw Ropes |
| Type | Diamond Wire Saw |
|---|---|
| Application | Cutting,Granite |
| Material | Diamond,steel,Diamond Wire Saw,rubber/plastic |
| Usage | Rock Cutting,Stone Carving,diamond Wire Saw |
| Product Name | 8.8mm Fast Cutting Rope Quarry Diamond Wire Saw,Small Diameter Diamond Wire Saw For Stone Cutting,Diamond Saw Ropes |