| Key Words | Stone Machine |
|---|---|
| Max Cutting Length | 2000mm |
| Material Compatibility | Granite, Marble, Quartz, Engineered Stone |
| Processing Angle | 0–45° Adjustable Chamfer & Arc Profiling |
| Control System | CNC SYSTEM |
| Cutting Capacity | Large |
|---|---|
| Outline Dimension | 3500*1300*2800mm |
| Worktable Size | 1200*3500mm |
| Main Motor | 7.5kw |
| Power Consumption | Low |
| Cutting Speed | High |
|---|---|
| Worktable Size | 1200*3500mm |
| Cutting Capacity | Large |
| Material | Metal |
| Noise Level | Low |
| Max Processing Diameter(3 PCS) | 450-1400mm |
|---|---|
| Name | Column Profiling Machine |
| Cutting Force | High |
| Worktable Size | 1200*3500mm |
| Power Supply | AC |
| Power Supply | AC |
|---|---|
| Power Consumption | Low |
| Gross Power | 12.5kw |
| Cutting Capacity | Large |
| Cutting Accuracy | High |
| Noise Level | Low |
|---|---|
| Maximum Blade Diameter | 500mm |
| Cutting Accuracy | High |
| Name | Column Profiling Machine |
| Outline Dimension | 3500*1300*2800mm |
| Power Consumption | Low |
|---|---|
| Name | Column Profiling Machine |
| Cutting Speed | High |
| Cutting Accuracy | High |
| Material | Metal |
| Max Processing Diameter(3 PCS) | 450-1400mm |
|---|---|
| Cutting Accuracy | High |
| Material | Metal |
| Cutting Capacity | Large |
| Gross Power | 12.5kw |
| Noise Level | Low |
|---|---|
| Gross Power | 12.5kw |
| Power Consumption | Low |
| Worktable Size | 1200*3500mm |
| Power Supply | AC |
| Material | Metal |
|---|---|
| Cutting Accuracy | High |
| Power Consumption | Low |
| Cutting Force | High |
| Cutting Speed | High |