| Model NO. | SCM-300/600-2 |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Cutting Ability | High Speed |
| Control | CNC |
| Blade Diameter | 600mm |
| Delivery Time | 30 days |
|---|---|
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P,D/A,L/C |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Delivery Time | 45 days |
|---|---|
| Payment Terms | T/T,L/C,D/P,D/A |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Delivery Time | 30 days |
|---|---|
| Payment Terms | D/P,D/A,L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Delivery Time | 30 days |
|---|---|
| Payment Terms | L/C,D/A,T/T,D/P |
| Supply Ability | 1000 set/ year |
| Place of Origin | Fujian China |
| Brand Name | Xianda |
| Delivery Time | 30 days |
|---|---|
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P,D/A,L/C |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Type | Diamond Wire Saw |
|---|---|
| Application | Cutting,Granite Quarrying |
| Material | Diamond,steel,Diamond Wire Saw,rubber |
| Usage | Granite Quarrying,Rock Cutting,Stone Carving,diamond Wire Saw |
| Product Name | 11.5mm Fast Cutting Rope Quarry Diamond Wire Saw,Small Diameter Diamond Wire Saw For Stone Cutting,Diamond Saw Ropes |
| Model NO. | FCM-300/600-1000 |
|---|---|
| Control | CNC |
| Name | Stone Cutting Machine (Diamond Wire Saw Machine) |
| Function | Cutting Marble, Granite, Slate, Nature Stone, Etc |
| Main Motor | 7.5kw |
| Model NO. | SEM-1625 |
|---|---|
| Control | CNC |
| Name | Stone Cutting Machine (Diamond Wire Saw Machine) |
| Function | Cutting Marble, Granite, Slate, Nature Stone, Etc |
| Max Processing Size | 1600*2500mm |
| Wire Speed | 0-40m/s |
|---|---|
| Gross Weight | 7200kg |
| Max Processing Size | 3000*3000*1500mm |
| Name | Diamond Wire Saw Machine |
| Model NO. | BWT-3000-15 / BWT-3500-18/21 |