| Delivery Time | 45days |
|---|---|
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Delivery Time | 30 days |
|---|---|
| Payment Terms | L/C,D/A,T/T,Western Union,D/P |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Trademark | Xianda |
| Rotation Degree | 360°(Optional) |
| Power Source | Electric |
| Blade Material | Diamond |
| Maximum Blade Diameter | 500mm |
|---|---|
| Max Processing Diameter | 250/2PCS 500/1PCS |
| Main Motor | 11/15kw |
| Gross Power | 16/20KW |
| Water Consumotion | 3M3/h |
| Left And Right Travel | 3800-3200mm |
|---|---|
| Gross Power | 57-77kw |
| Cutting Speed | High Speed |
| Type | CNC Cutting Machine |
| Blade Diameter | 2200-2800mm |
| Delivery Time | 30 days |
|---|---|
| Payment Terms | Western Union,D/P,D/A,L/C,T/T |
| Supply Ability | 1000 set / year |
| Place of Origin | Fujian China |
| Brand Name | Xianda |
| Maximum Blade Diameter | 500mm |
|---|---|
| Max Processing Diameter | 200/4PCS 400/2PCS |
| Main Motor | 11*2/15*2kw |
| Gross Power | 29.5/37.5KW |
| Water Consumotion | 6M3/h |
| Maximum Blade Diameter | 600mm |
|---|---|
| Max Processing Diameter | 300/2PCS 600/1CS |
| Main Motor | 11/15kw |
| Gross Power | 17.5/21.5KW |
| Water Consumotion | 3M3/h |
| Max Cutting Diamension | 2500mm |
|---|---|
| Max Cutting Height | 1150mm |
| Main Motor | 11kw |
| Gross Motor | 15kw |
| Outline Dimension | 4300*2500*3400mm |
| Maximum Blade Diameter | 500mm |
|---|---|
| Max Processing Diameter | 200/2PCS 400/1PCS |
| Processing Length | 500-1500mm |
| Main Motor | 11/15kw |
| Gross Power | 15.5/19.5KW |