| Product Name | Cutting Diamond Saw Saw Machine For Stone |
|---|---|
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
| Material | Casting |
| Wheel Diameter | 1600mm |
| Wire Speed | 0-40m/s |
| Model NO. | CMC-3014 |
|---|---|
| Type | CNC Cutting Machine |
| Usage | Concrete Curb, Granite, Marble |
| Application | Machinery & Hardware, Art & Craft, Construction, Stone Industry |
| Source Voltage | 380V |
| Model NO. | CMC-3015 |
|---|---|
| Current | AC |
| Customized | Customized |
| Transport Package | Standard Packing For Shipment |
| Trademark | XIANDA MACHINERY |
| Delivery Time | 30 days |
|---|---|
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P,D/A,L/C |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Model NO. | PEM-3015-4D |
|---|---|
| Max Processing Size | 1300*2500mm |
| Main Motor | 5.5kw |
| Number Of Spindles | 1PC |
| Gross Weight | 2000kg |
| Warranty | 1 Year,one Year,12 Months,18 Months,2 Year |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support,Video Technical Support,Field Maintenance And Repair Service,Overseas Third-party Support Available |
| Dimension(l*w*h) | 6000*1400*1550MM,3500*4000*2500mm,3250x3450x900mm,2200*2200*1700,775*270*460mm |
| Voltage | 380V,380V/50HZ,230V/380V,220V,Optional |
| Usage | Woodworking,Wood Cut Off Saw,Wood Cutting,cutting Saw,Metal Cutting |
| Warranty | 1 Year,one Year,12 Months,18 Months,2 Year |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support,Video Technical Support,Field Maintenance And Repair Service,Overseas Third-party Support Available |
| Dimension(l*w*h) | 6000*1400*1550MM,3500*4000*2500mm,3250x3450x900mm,2200*2200*1700,775*270*460mm |
| Voltage | 380V,380V/50HZ,230V/380V,220V,Optional |
| Usage | Woodworking,Wood Cut Off Saw,Wood Cutting,cutting Saw,Metal Cutting |
| Power Consumption | Low |
|---|---|
| Cutting Accuracy | High |
| Noise Level | Low |
| Power Supply | AC |
| Max Processing Diameter(3 PCS) | 450-1400mm |
| Dimension Of Worktable | 1800*2500mm |
|---|---|
| Feed Height | ≤350mm |
| Air Speed | 15m/min |
| Number Of Spindles | 2pcs |
| Spindle Power | 7.5*2kw |
| Dimension Of Worktable | 3000*1500mm |
|---|---|
| Feed Height | ≤350mm |
| Air Speed | 13m/min |
| Number Of Spindles | 3pcs |
| Spindle Power | 5.5*3kw |