| Table Bearing Weight | 20T |
|---|---|
| Wire Speed | 0~40m/S |
| Control | CNC |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
| Cutting Ability | High Speed |
| Name | Diamond Wire Saw Machine |
|---|---|
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
| Cutting Precision | High |
| Advantage | Multi Function With Good Quality And Price |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Control | CNC |
|---|---|
| Warranty Time | One Year |
| Wire Speed | 0~40m/S |
| Cutting Precision | High |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
|---|---|
| Wheel Diameter | 1600mm |
| Gross Weight | 5500kg |
| Main Motor | 11kw |
| Name | Diamond Wire Saw Machine |
| Water Consumption | 6m3/H |
|---|---|
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Cutting Ability | High Speed |
| Model NO. | BWT-3500-18/21 |
| Warranty Time | One Year |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
|---|---|
| Cutting Ability | High Speed |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
| Control | CNC |
| Advantage | Multi Function With Good Quality And Price |
| Advantage | Multi Function With Good Quality And Price |
|---|---|
| Max Processing Size | 3500*3000*2100 |
| Dimension Of Worktable | 2500X2000mm |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Key Words | Stone Machine |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
|---|---|
| Key Words | Stone Machine |
| Gross Weight | 5500kg |
| Wire Speed | 0-40m/s |
| Control | CNC |
| Wire Length | 10m |
|---|---|
| Gross Weight | 6000kg |
| Max Processing Size | 2000*3000*1500mm |
| Key Words | Stone Machine |
| Wire Speed | 0-40m/s |
| Model NO. | BWT-3500 |
|---|---|
| Cutting Ability | High Speed |
| Control | PLC |
| Wire Length | 20.6m |
| Worktable Rotating(Optional) | 360° |