| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
|---|---|
| Gross Weight | 5500kg |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Main Motor | 11kw |
| Wire Length | 16.7m |
| Walking Speed | 0-30m/H |
|---|---|
| Wire Speed | 0-40m/S |
| Adjustment Distance | 450mm |
| Main Motor | 37kw |
| Outline Dimension | 2113*1361*1410mm |
| Warranty Time | One Year |
|---|---|
| Trolley Size | 1300*2500mm |
| Max Processing Size | 2000*3000*1500mm |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
| Main Motor | 11kw |
| Delivery Time | 45days |
|---|---|
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Delivery Time | 30days |
|---|---|
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/A,D/P,L/C |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Model NO. | CNC-3000 |
|---|---|
| Max Processing Size | 3000*3000*1500mm |
| Dimension Of Worktable | 2500*1300mm |
| Main Motor | 7.5kw |
| Gross Motor | 11kw |
| Control | CNC |
|---|---|
| Trolley Size | 2000*2500mm |
| Gross Weight | 5500kg |
| Wheel Diameter | 1600mm |
| Model NO. | CTS-3500-18/21 |
| Water Consumption | 4m3/H |
|---|---|
| Packaging Details | Suitable for sea transport |
| Delivery Time | 30 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 1000set/year |
| Water Consumption | 4m3/H |
|---|---|
| Wire Length | 20-50 M |
| Dimensions | 9500*6800*4700mm |
| Cutting Height | 1800/2100/2200mm |
| Motor Power | 7.5-15 KW |
| Water Consumption | 4m3/H |
|---|---|
| Max Processing Size | 2600*3000*1500mm |
| Model NO. | DISCOVERY 5 |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Name | Diamond Wire Saw Machine |