| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
|---|---|
| Warranty Time | One Year |
| Advantage | Multi Function With Good Quality And Price |
| Walking Speed | 0-30m/H |
| Wire Speed | 0-40m/S |
| Main Motor | 15kw |
|---|---|
| Max Processing Size | 3000*2500*1500mm |
| Wire Diameter | 0.6-1.8mm |
| Wire Length | 10m |
| Water Consumption | 6m3/H |
| Control | CNC |
|---|---|
| Trolley Size | 2000*2500mm |
| Gross Weight | 5500kg |
| Wheel Diameter | 1600mm |
| Model NO. | CTS-3500-18/21 |
| Name | CNC-2000/2500/3000 |
|---|---|
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Control | CNC |
| Gross Weight | 6000kg |
| Main Motor | 11kw |
| Packaging Details | 6500*6300*3800mm |
|---|---|
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Warranty Time | One Year |
|---|---|
| Trolley Size | 1300*2500mm |
| Max Processing Size | 2000*3000*1500mm |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
| Main Motor | 11kw |
| Control System | PLC Control System |
|---|---|
| Packaging Details | Suitable for sea/air/land/rail transportation. |
| Delivery Time | 1 Month |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
|---|---|
| Gross Weight | 5500kg |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Main Motor | 11kw |
| Wire Length | 16.7m |
| Wire Length | 19.1m |
|---|---|
| Packaging Details | Plastic Package, Suitable for Sea Transportation |
| Delivery Time | 1 month |
| Payment Terms | L/C, T/T, D/P, Western Union ,Paypal ,Money Gram, Others |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Wire Length | 19.1m |
|---|---|
| Gross Weight | 10500kg |
| Max Processing Size | 3500*3500*2200mm |
| Wire Speed | 20-40m/s |
| Water Consumption | 4m3/H |