| Model NO. | CTS-3500-18/21 |
|---|---|
| Main Motor | 11kw |
| Warranty Time | One Year |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
| Model NO. | CTS-3500-18/21 |
|---|---|
| Main Motor | 11kw |
| Warranty Time | One Year |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
| Wire Length | 16.7m |
|---|---|
| Control | CNC |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
| Max Processing Size | 2000*3000*1500mm |
| Wire Length | 16.7m |
|---|---|
| Trolley Size | 1300*2500mm |
| Main Motor | 11kw |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Gross Weight | 6500kg |
|---|---|
| Model NO. | Discovery 4-2000/2500/3000 |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Main Motor | 11kw |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Delivery Time | 45days |
|---|---|
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Fujian China |
| Brand Name | Xianda |
| Delivery Time | 30 days |
|---|---|
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P,D/A,L/C |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Type | Diamond Wire Saw |
|---|---|
| Application | Cutting,Granite Quarrying |
| Material | Diamond,steel,Diamond Wire Saw,rubber |
| Usage | Granite Quarrying,Rock Cutting,Stone Carving,diamond Wire Saw |
| Product Name | 11.5mm Fast Cutting Rope Quarry Diamond Wire Saw,Small Diameter Diamond Wire Saw For Stone Cutting,Diamond Saw Ropes |
| Product Name | Diamond Wire Saw Machine |
|---|---|
| Brand | Custom / OEM & ODM Available |
| Type | Automatic CNC Wire Saw Cutter |
| Usage | Natural Stone Quarry & Processing |
| Warranty | 1 Year, Lifetime Technical Support |
| Product Name | Diamond Wire Saw Machine |
|---|---|
| Brand | Custom / OEM & ODM Available |
| Type | Automatic CNC Wire Saw Cutter |
| Usage | Natural Stone Quarry & Processing |
| Warranty | 1 Year, Lifetime Technical Support |