| Power Supply | AC |
|---|---|
| Gross Power | 29/37kw |
| Trolley Size | 3000*2000mm |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Main Motor | 15/18.5KW |
| Table Movement | Automatic |
|---|---|
| Power Supply | AC |
| Safety System | Available |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Bridge Cutting Machine |
| Outline Dimension | 5000*3100*2700mm |
|---|---|
| Packaging Details | suitable for sea transport |
| Delivery Time | 30 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Gross Weight | 7500kg |
|---|---|
| Delivery Time | 30 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Outline Dimension | 5000*3100*2700mm |
|---|---|
| Control System Type | 4 Axis System |
| Blade Diameter | 350-450mm |
| Worktable Size | 3200*2000mm |
| Worktable Tilting Angle | 0-85° |
| Gross Weight | 7500kg |
|---|---|
| Outline Dimension | 5800*3650*3900mm |
| Table Movement | Automatic |
| Main Motor | 15kw/18.5kw |
| Safety System | Available |
| System | 5 - Axis Linkage CNC System |
|---|---|
| Spindle | Imported BT Spindle |
| Transmission Mode | Rack Drive Mechanism |
| Control Technology | Bus Absolute Servo Control |
| Material | Steel Frame + Cast Iron Table |
| Outline Dimension | 5000*3100*2700mm |
|---|---|
| Control System Type | 4 Axis System |
| Blade Diameter | 350-450mm |
| Worktable Size | 3200*2000mm |
| Worktable Tilting Angle | 0-85° |
| Warranty | 1 Year,one Year,12 Months,18 Months,2 Year |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support,Video Technical Support,Field Maintenance And Repair Service,Overseas Third-party Support Available |
| Dimension(l*w*h) | 6000*1400*1550MM,3500*4000*2500mm,3250x3450x900mm,2200*2200*1700,775*270*460mm |
| Voltage | 380V,380V/50HZ,230V/380V,220V,Optional |
| Usage | Woodworking,Wood Cut Off Saw,Wood Cutting,cutting Saw,Metal Cutting |
| Product Name | 5-Axis Stone Cutting Machine |
|---|---|
| Control System | CNC |
| Type | Bridge Type Machine |
| Max Lifting Travel | 500mm |
| Power | 30KW |