| Product Name | Diamond Wire Saw Machine |
|---|---|
| Brand | Custom / OEM & ODM Available |
| Type | Automatic CNC Wire Saw Cutter |
| Usage | Natural Stone Quarry & Processing |
| Warranty | 1 Year, Lifetime Technical Support |
| Water Consumption | 4m3/H |
|---|---|
| Wire Length | 20-50 M |
| Dimensions | 9500*6800*4700mm |
| Cutting Height | 1800/2100/2200mm |
| Motor Power | 7.5-15 KW |
| Wire Length | 19.1m |
|---|---|
| Gross Weight | 10500kg |
| Max Processing Size | 3500*3500*2200mm |
| Wire Speed | 20-40m/s |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Main Motor | 15kw |
|---|---|
| Max Processing Size | 3000*2500*1500mm |
| Wire Diameter | 0.6-1.8mm |
| Wire Length | 10m |
| Water Consumption | 6m3/H |
| Product Name | Diamond Wire Saw Machine |
|---|---|
| Brand | Custom / OEM & ODM Available |
| Type | Automatic CNC Wire Saw Cutter |
| Usage | Natural Stone Quarry & Processing |
| Warranty | 1 Year, Lifetime Technical Support |
| Wire Length | 19.1m |
|---|---|
| Gross Weight | 10500kg |
| Max Processing Size | 3500*3500*2200mm |
| Key Words | Stone Machine |
| Wire Speed | 20-40m/s |
| Control | CNC |
|---|---|
| Advantage | Multi Function With Good Quality And Price |
| Name | Diamond Wire Saw Machine |
| Main Motor | 15kw |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
| Worktable Dimension | 3400*2000 |
|---|---|
| Packaging Details | International Transport Packaging Standards |
| Delivery Time | 45days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100set/year |
| Wire Length | 19.1m |
|---|---|
| Packaging Details | Plastic Package, Suitable for Sea Transportation |
| Delivery Time | 1 month |
| Payment Terms | L/C, T/T, D/P, Western Union ,Paypal ,Money Gram, Others |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Water Consumption | 4m3/H |
|---|---|
| Packaging Details | Suitable for sea transport |
| Delivery Time | 30 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 1000set/year |