| Model NO. | BWT-3500 |
|---|---|
| Control | PLC |
| Max Processing Size | 3500*3500*2100mm |
| Dimension Of Worktable | 2500*2000mm |
| Main Motor | 11kw |
| Model NO. | CNC-2000 |
|---|---|
| Control | CNC |
| Max Processing Size | 3000*2000*1500mm |
| Dimension Of Worktable | 2500*1300mm |
| Main Motor | 7.5kw |
| Model NO. | BWT-3500 |
|---|---|
| Control | PLC |
| Max Processing Size | 3500*3500*2100mm |
| Dimension Of Worktable | 2500*2000mm |
| Main Motor | 11kw |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
|---|---|
| Control | CNC |
| Max Processing Size | 3000*2000*1500mm |
| Dimension Of Worktable | 2500*1300mm |
| Main Motor | 7.5kw |
| Product Name | Stone Edge Cutting Machine |
|---|---|
| Dimension Of Worktable | 2500*2000mm |
| Gross Motor | 19kw |
| Gross Weight | 8000kg |
| Specification | 6500*6300*3800mm |
| Product Name | Diamond Wire Saw Machine |
|---|---|
| Brand | Custom / OEM & ODM Available |
| Type | Automatic CNC Wire Saw Cutter |
| Usage | Natural Stone Quarry & Processing |
| Warranty | 1 Year, Lifetime Technical Support |
| Product Name | Diamond Wire Saw Machine |
|---|---|
| Brand | Custom / OEM & ODM Available |
| Type | Automatic CNC Wire Saw Cutter |
| Usage | Natural Stone Quarry & Processing |
| Warranty | 1 Year, Lifetime Technical Support |
| Walking Speed | 0-30m/H |
|---|---|
| Wire Speed | 0-40m/S |
| Adjustment Distance | 450mm |
| Main Motor | 37kw |
| Outline Dimension | 2113*1361*1410mm |
| Product Name | Diamond Wire Saw Machine |
|---|---|
| Brand | Custom / OEM & ODM Available |
| Type | Automatic CNC Wire Saw Cutter |
| Usage | Natural Stone Quarry & Processing |
| Warranty | 1 Year, Lifetime Technical Support |
| Product Name | Diamond Wire Saw Machine |
|---|---|
| Brand | Custom / OEM & ODM Available |
| Type | Automatic CNC Wire Saw Cutter |
| Usage | Natural Stone Quarry & Processing |
| Warranty | 1 Year, Lifetime Technical Support |