| Parameter | BLMM-1800 |
|---|---|
| Blade Diameter | φ400-700 |
| Spindle Qty | 1 (two Blade) |
| Max Lifting Travel Of Cutting Frame | 600 Mm |
| Trolley Size | 1800*3500 |
| Model | Expand 450 / 450L / 450-MC |
|---|---|
| Hs Code | 84641090 |
| Max Blade Diameter | 450mm |
| Main Motor | 15kw |
| Dimension Of Worktable | 3200*2000mm |
| Wire Speed | 0-40m/s |
|---|---|
| Name | Diamond Wire Saw Machine |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Wheel Diameter | 1600mm |