| Cutting Capacity | Large |
|---|---|
| Power Consumption | Low |
| Max Processing Diameter(3 PCS) | 450-1400mm |
| Noise Level | Low |
| Gross Power | 12.5kw |
| Blade Diameter | 350-450mm |
|---|---|
| Worktable Tilting Angle | 0-85° |
| Main Motor | 15kw |
| Product Name | Bridge Cutting Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Blade Diameter | 350-600mm |
|---|---|
| Max Lifting Travel Of Cutting Frame | 450mm |
| Trolley Size | 1800*3500mm |
| Max Processing Length | 3500mm |
| Main Motor | 15/18.5kw |
| Model NO. | SEM-1625 |
|---|---|
| Control | CNC |
| Name | Stone Cutting Machine (Diamond Wire Saw Machine) |
| Function | Cutting Marble, Granite, Slate, Nature Stone, Etc |
| Max Processing Size | 1600*2500mm |
| Blade Diameter | φ350-φ600 |
|---|---|
| Max Processing Size | 3200*2000*100mm |
| Trolley Size | 3200*2000mm |
| Workable Tilting Angle | 0-85° |
| Worktable Rotation Angle | 0-90°/0-360° |
| Cutting Force | High |
|---|---|
| Cutting Accuracy | High |
| Name | Column Profiling Machine |
| Power Supply | AC |
| Worktable Size | 1200*3500mm |
| Cutting Speed | High |
|---|---|
| Gross Power | 17.5/21.5kw |
| Max Processing Diameter | 300/2pcs,600/1pcs |
| Outline Dimension | 5600*1800*3800mm |
| Power Supply | AC |
| Main Motor | 7.5kw |
|---|---|
| Cutting Accuracy | High |
| Cutting Speed | High |
| Material | Metal |
| Outline Dimension | 6500*2800*2800mm |
| Model NO. | CHJJ-1500 |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Cutting Ability | High Speed |
| Control | CNC |
| Max Cutting Height | 1500mm |
| Water Consumption | 3m³/h |
|---|---|
| Application | Stone Processing |
| Worktable Rotating Angle | 0-90°/0-360° |
| Gross Power | 20.5/24kw |
| Main Motor | 15/18.5kw |