| Cutting Speed | High |
|---|---|
| Worktable Size | 1200*3500mm |
| Cutting Capacity | Large |
| Material | Metal |
| Noise Level | Low |
| Name | CNC Stone Carving Machine |
|---|---|
| Feed Height | 350mm |
| Spindle Power | 5.5KW |
| Air Speed | 15m/min |
| Material | Stone |
| Cutting Capacity | Large |
|---|---|
| Main Motor | 7.5kw |
| Material | Metal |
| Noise Level | Low |
| Gross Power | 12.5kw |
| Type | CNC Cutting Machine |
|---|---|
| Cutting Accuracy | High Precision |
| Worktable Tilting Angle | 0-85° |
| Weight | 5100KG |
| Main Motor | 15/18.5kw |
| Model NO. | CNC-3000 |
|---|---|
| Max Processing Size | 3000*3000*1500mm |
| Dimension Of Worktable | 2500*1300mm |
| Main Motor | 7.5kw |
| Gross Motor | 11kw |
| Model NO. | FHRC-250/500-4 |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Cutting Ability | High Speed |
| Control | CNC |
| Blade Diameter | 500mm |
| Model NO. | CHJJ-1500 |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Cutting Ability | High Speed |
| Control | CNC |
| Column Of Diameter | >=600 |
| Max Processing Size | 2500*3000*1500 |
|---|---|
| Cutting Ability | High Speed |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Table Bearing Weight | 20T |
| Dimension Of Worktable | 1400*2500 |
| Operation | Automatic,Manual |
|---|---|
| Max Processing Size | 3200mm*2000mm*100mm |
| Name | Stone Edge Cutting Machine |
| Cutting Depth | High Depth |
| Type | Cutting Machine |
| Maximum Blade Diameter | 500mm |
|---|---|
| Max Processing Diameter | 200/2pcs,400/1pcs |
| Processing Length | 50-1500mm |
| Main Motor | 11/15kw(optional) |
| Outline Dimension | 3500*1300*2800mm |