| Max Processing Size | 2600*3000*1500mm |
|---|---|
| Trolley Size | 1400*2000mm |
| Wire Speed | 0~40m/S |
| Main Motor | 11kw |
| Outline Dimension | 8000*7000*4250mm |
| Spindle Power | 7.5KW |
|---|---|
| Type | CNC Machine |
| Control System | CNC |
| Axis | 3-Axis |
| Air Speed | 15m/min |
| Model NO. | ZMFX-2500 |
|---|---|
| Cutting Ability | High Speed |
| Control | CNC |
| Max Cutting Dimension | 2500mm |
| Max Vertical Lifting Travel | 1150mm |
| Model NO. | CMFX-2500 |
|---|---|
| Cutting Ability | High Speed |
| Control | CNC |
| Max Cutting Dimension | 2500mm |
| Max Vertical Lifting Travel | 1150mm |
| Model NO. | ZMFX-2500 |
|---|---|
| Cutting Ability | High Speed |
| Control | CNC |
| Max Cutting Dimension | 2500mm |
| Max Vertical Lifting Travel | 1150mm |
| Model NO. | FHRC-250/500-4 CHRC-250/500-4 |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Cutting Ability | High Speed |
| Control | PLC/CNC |
| Blade Diameter | Φ500 |
| Model NO. | SHM-200/300-2 CHM-200/300-2 |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Cutting Ability | High Speed |
| Control | PLC/CNC |
| Blade Diameter | Φ500 |
| Voltage | 380V/220V /415V Customizable |
|---|---|
| Use | Marble Cutting, Nature Stone Processing |
| Workrable Size | 3400mm*2000mm |
| Control System Type | High-end 4 Axis System |
| Max Processing Size | 3400*3000*180mm |
| Delivery Time | 30 days |
|---|---|
| Payment Terms | L/C,D/P,T/T,D/A,Western Union |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |
| Delivery Time | 30 days |
|---|---|
| Payment Terms | D/P,D/A,L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |