| Gross Weight | 5500kg |
|---|---|
| Wheel Diameter | 1600mm |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
| Name | Diamond Wire Saw Machine |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
|---|---|
| Key Words | Stone Machine |
| Control | CNC |
| Wheel Diameter | 1600mm |
| Warranty Time | One Year |
| Wheel Diameter | 2200mm |
|---|---|
| Control | PLC |
| Table Bearing Weight | 50T |
| Max Processing Size | 3500*3500*2100 |
| Wire Speed | 40m/s |
| Name | Diamond Wire Saw Machine |
|---|---|
| Key Words | Stone Machine |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Wire Speed | 0-40m/s |
| Gross Weight | 5500kg |
| Wire Length | 16.7m |
|---|---|
| Trolley Size | 1300*2500mm |
| Main Motor | 11kw |
| Certification | API, CCC, SONCAP, GOST, ISO, CE, SGS;IAF |
| Water Consumption | 4m3/H |
| Color | Blue And Yellow |
|---|---|
| Application | Industrial Metal Cutting,wood Cutting |
| Power | 5.5kW |
| Max Wire Length | 80m |
| Warranty Time | One Year |
| Model NO. | CNC-2000/2500/3000 |
|---|---|
| Cutting Ability | High Speed |
| Transport Package | Plastic Package, Suitable For Sea Transportation |
| Control | CNC |
| Advantage | Multi Function With Good Quality And Price |
| Air Speed | 15m/min |
|---|---|
| Type | CNC Machine |
| Weight | 1000kg |
| Spindle Power | 7.5KW |
| Power | Electric |
| Trademark | Xianda Machinery |
|---|---|
| Max Cutting Height | 1500mm |
| Mian Motor | 5.5KW |
| Gross Motor | 12.5kw |
| Specification | 5200*6300*3200mm/5550*6300*3200mm |
| Delivery Time | 30 days |
|---|---|
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P,L/C,D/A |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | Jinjiang, Fujian, China |
| Brand Name | Xianda Machinery |